PSG Barcelona rezumat video

PSG - BARCELONA disputat marti seara, 30 septembrie, maeci din Chiampions League s-a incheiat cu scorul de 3-2, o victorie pe care nimeni nu o credea, mai ales ca PSG a jucat fara Zlatan Ibrahimović.

Golurile au fost marcate de David Luiz in minutul 10, de aceasta data nu cu capul, cum ne-a obisnuit ci cu un sut simplu, din careu, dupa o centrare a lui Jérémy Ménez.

Replica spaniolilor a venit imediat, doar doua minute mai tarziu, Messi a egalat, dupa o serie de pase cu Neymar si Iniesta, cu un sut la cotul lung si astfel se face 1-1.

In mintul 26, dintr-o faza fixa, la un corner, numarul 24 al catalanilor, Marco Verratti a trimis francezii in avantaj cu o lovitura de cap. Cornerul a fost batut lung, iar dupa o balbaiala in defensiva lui Barca, Verratti a trimis balonul in plasa.

In minutul 54, urma sa fie 3-1 dupa ce Gregory van der Wiel centreaza din partea dreapta a terenului, perfect in careu, mingea trece prin fata lui Edinson Cavani si ajunge la Blaise Matuidi, care cu un sut puternic il invinge pe portarul Alves.

In doar doua minute, Neymar reuseste sa reduca din handicap, cu un sut bine plasat, era golul de 3-2, scor cu care s-a si incheiat aceasta meci.

PSG este o forta in Europa si Liga Campionilor, asta a aratat aseara, cand a reusit sa invinga campioana Europei si fara doua mari nume Zlatan Ibrahimović si Ezequiel Lavezzi