ROMANIA GRECIA in direct pe Antena 1 live 19 noiembrie 2013

Meciul ROMANIA GRECIA este in direct pe Antena 1 de la ora 21:00

Surpriza pentru acest meci! Piturca face schimbari mari in primul 11, Nicolita si Chiriches sunt cei doi care probabil vor aduce un plus echipei nationale. Nicolita revine dupa o perioada destul de mare la echipa nationala.

Pentru cei care doresc pot urmari meciul Romania-Grecia din aceasta seara la Antena 1 live pe internet

In meciul de acum 4 zile, Romania nu a reusit sa inscrie decat o singura data, iar grecii au inscris de 3 ori. Golurile au fost marcate de: pentru romani a marcat Stancu in minutul 19`, iar pentru greci au marcat MITROGLOU in minutul 14`, SALPINGIDIS in minutul 20` si din nou MITROGLOU in minutul 66`. Va reamintim ca in minutl 90` Lazar este eliminat pentru al doilea galben in acest meci.  Pentru a ne califica la Mondialele de anul urmator din Brazilia avem nevoie de 2-0 acasa sau de o diferenta de 3 goluri.

Priviti imaginea ironica la adresa lui Victor Piturca, postata de Adrian Mutu pe facebook, acesta fiind foarte suparat ca nu a fost nici pentru aceste doua meciuri de baraj pentru Campionatul Mondial de forbal din 2014.

Echipe ce sunt probabile pentru a intra in teren
 Romania: Tatarusanu - Matel, Goian, Chiriches, Latovlevici - Gardos, Cocis - Maxim, Stancu, Nicolita - Marica
 Grecia: Karnezis - Torosidis, Sokratis, Siovas, Holebas - Kone, Tziolis, Maniatis - Salpingidis, Mitroglou, Samaras.

Toate meciurile echipei nationale, dar si partidele de la Mondialele din Brazilia le puteti urmari la Tv online live