BRAZILIA SPANIA Cupa Confederatiilor FINALA video pe internet

0 comentarii

Premierea Braziliei in finala Brazilia Spania Cupa Conferatiilor

Finala Cupei Confederatiilor a avut loc in Brazilia, s-a incheiat cu scorul de 3-0 pentru Brazilia, care a ingenunchiat Spania, campioana mondiala.

Spania a fost echipa care nu a reusit mai nimic, fara prea multe idei si fara a produce prea multe probleme brazilienilor. Dupa acest meci BRAZILIA este principala favorita, pentru a castiga cupa din vara viitoare, adica Cupa Mondiala din 2014, care se va disputa tot in aceasta tara.

Dar iata cum s-a disputat acest meci de mare clasa. Brazilia a deschis scorul inca din minutul 2 prin golul destul de norocos a lui Fred. Jocul de presing a brazilienilor a inchis complet jocul spaniolilor si a facut ca in minut 44, Neymar sa aduca al doilea gol pentru echipa sa, cu o executie mare.

Gol Neymar Brazilia Spania finala Cupa Confederatiei

Ca si in prima repriza, imediat ce a debutat repriza secunda Fred face ravagii in apararea adversa si inscrie golul 3, in minutul 48. Spania nu a reusit decat sa rateze un penalty, prin Sergio Ramos.

eliminare Gerard Pique brazilia spania finala, cartonas rosu

Ghinion sau nu, in minutul 68, Gerard Pique este eliminat direct cu cartonasul rosu, dupa ce il faulteaza in apropierea careului pe Neymar. Scorul ramane 3-0, dupa un meci frumos, dar complet castigat de Brazilia.

Sud-americanii au reusit sa nu primeasca gol si datorita lui Julio Cesar, care a barat loviturile perfecte ale lui David Silva si Villa, in timp ce Iker Casillas a avut parte de poate cel mai slab meci din ultimii ani.

Jucatorul meciului si al intregului campionat este nimeni altul decat NEYMAR, care a primit balonul de aur. Pe locul doi a fost Andres Iniesta, care a primit balonul de argint, iar pe locul 3 este Paulinho.

Brazilia nu a facut nici o modificare inainte de punctul de incepere pentru finala Cupa Confederațiilor, Luiz Felipe Scolari păstreaza toata credința în cei 11 jucători care au învins Uruguay în semifinale. Spania a luat o abordare diferită, după performanța lor dezamăgitoare împotriva Italiei.

Jocul Braziliei porneste cu (4-2-3-1): Julio Cesar, Marcelo, Thiago Silva, David Luiz, Dani Alves, Paulinho, Luiz Gustavo, Hulk, Neymar, Oscar; Fred

Spania face jocul astfel (4-3-3): Iker Casillas, Jordi Alba, Gerard Pique, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa, Sergio Busquets, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Juan Mata, Fernando Torres, Pedro Rodriguez.

Mai jos aveti video cu toate golurile si cele mai frumoase faze ale meciului:

(video brasil vs spain, brazilia spania finala cupei confederatiei, unde pot vedea video cu golurile, premiere jucatori, goluri fred si neymar)