FC Barcelona Chelsea rezumat 24 aprilie video 2012 goluri

0 comentarii
  Meciul FC Barcelona - Chelsea s-a incheiat cu rezultatul de 2-2.

Chelsea a reuşit prin aceasta remiza sa ajunga in finala ligi campionilor. Scorul a fost de 2-2 si 2-3 la general. In minutul 44 totul era in favoarea Barcei, spaniolii conduceau cu 2-0, prin golurile marcate de Busquets 35 şi Iniesta 44, finala de la Munchen era la un pas. Totul s-a schimbat cand Ramires in minutul 45 a dat gol şi tikitaka părea să se dărîme. Şi chiar s-a făcut praf, atunci cînd Fernando Torres a stabilit scorul final, 2-2, şi a trimis-o pe Chelsea în finală. Daca Messi nu rata un penalty, aducea sigur victoria Barcei. Barcelona a sfîrşit o eră, nu mai e echipa galactică. Capitol încheiat pentru catalani în 2012. Dacă pleacă şi Guardiola, corabia lui Messi coboară în anonimat. Barca vine dupa un alt meci pierdut sambata in fata Realului.

mai jos am adaugat Rezumatul video FC Barcelona - Chelsea 2-2 din 24 aprilie